Skalička na Hané

Čtyřicetosm hodin na Skaličce

V pátek ráno 29.7.2011 jsem se i přes nepříznivou předpověď počasí vypravil na Skaličku. Při pohledu jak je rybník obsazen rybáři, jsem se zalekl, že nebude volné místo. Majitel ho našel na druhém břehu uprostřed rybníku. S Petrou jsme začali stavět stan a už začalo pršet. Naštěstí chvilková přeháňka. Nanosili jsme věci do stanu a já začal s přípravou samotného lovu. Na jeden prut jsem pověsil halibut peletu od BioMare 22mm a na druhý prut halibut peletu od Nikla 20mm.  Na první záběr jsem čekal do odpoledních hodin. Swinger vyletěl jako střela, cívka hučela jako o život a já sekám. Ouha co to je???? Na první dojem to bude něco většího. Povoluji brzdu a boj s neznámou rybou začíná. Po cca 15 minutách je konečně u břehu a já stale nevím co to proboha je. Ryba začala jezdit po hladině a já vidím krásného jesetera. Joooooooooooooooooooooooooooooooó je to tady. Touha zdolat tuto rybu se právě naplňuje. Petra mi pomáhá s podběrákem a ryba se tak tak do něj vešla. To je macek, to má snad metr, říkám si. Vytahuju háček z tlamky a nějak mi to nejde. Radostí se mi klepou ruce, ale nakonec jde háček ven. Popadnu metr a měřím fantastických 118 cm. Jsem šťasten. Po krátkém focení vracím jesetera zpět do rybníku.

Světe div se, byl to jediný záběr, který za ty dva dny přišel. V sobotu ráno ještě dorazil brácha s ženou. Počasí se zhoršilo a my nakonec pořádně zmokli. V neděli ráno jsem za děště zbalil vercajk a rychle domů.

Ale za toho jesetera to stálo !!!!

 

Dvacetčtyři hodin na Skaličce

V úterý 18.8. jsem se vypravil ráno na Skaličku. Rybník obsazen tak, že jsem musel až do zadní části, cca 30 metrů od hájené zóny. Prvý nához jsem provedl v 10:00 a až do večera byla aktivita ubohá. Dvakrát jsem tahal kapříka, ale vždy se vysmekl. Až po setmění se to rapidně zlepšilo. Nejprve se podařil lysec 50 cm a okolo 23:00 se mi podařil OSOBÁČEK kapr 80 cm (foto). Okolo 01:00 jsem během chviličky dotáhl na břeh kapra 75 cm, ale jak se ve vodě neunavil tak byl aktivní na pevnině. Hop, hop a upláchl mi z podložky do vody. Od té doby aktivita upadla na minimum. Ráno těsně před ukončením 24 hodinovky jsem opět tahal něco většího, ale opět se vyhákl. Vše chyceno na halibut pelety 22mm. Na celém revíru byla aktivita velmi nízká. Viděl jsem na břehu jesetera přes metr a pár kapříků. Co je novinkou na Skaličce?? V pondělí 17.8. dovezl majitel nové jesetery (myslím, že říkal 10) a mezi nimi jsou monstra 120-140 cm.

Fotogalerie: Skalička na Hané